• Welcome to PiBoSo Official Forum. Please login or sign up.
 
March 28, 2024, 03:02:18 PM

News:

World Racing Series beta14 available! :)


Polish translation (beta 8 wip)

Started by Gzehoo, September 19, 2014, 10:58:24 AM

Previous topic - Next topic

Gzehoo

September 19, 2014, 10:58:24 AM Last Edit: February 25, 2016, 09:32:27 PM by Gzehoo
EN: I decided to create again polish translation for GP Bikes. I created it previously for Beta 4 and now here is translation for Beta 5b.

It's not finished yet, I'm going to update it. But if there is also another Pole here - you can help with that.

Cheers  8)



PL: Postanowiłem jeszcze raz zrobić polskie tłumaczenie do GP Bikes. Wcześniej zrobiłem to do wersji Beta 4, a teraz jest do wersji Beta 5b.

Jeszcze nie jest skończone, zamierzam to zaktualizować. Ale jeśli jest tu ktoś jeszcze z Polski - możecie mi pomóc z tłumaczeniem.

Plik polish.str należy umieścić w katalogu gpbikes/ui.

Pozdrawiam  8)



CLICK HERE TO DOWNLOAD

janaucarre

Thank you very much. I don't speak polish but i know how long to do that kind of things.

Gzehoo

(sorry for writing in Polish but I see some users from Poland (at least 4) and I hope they will read it)

Kolejna próba spolszczania GP Bikes.
Jedyne czego nie tłumaczyłem to garażu i niektórych opcji w ustawieniach.
W razie czego piszcie co zmienić i wrzucam spolszczenie na forum.
Pozdrawiam ;)

https://www.youtube.com/watch?v=vM5x9acytjI

Blackheart

I encouraged others to do new translations  ;D Good!

maciej1230

Hi,

If You need update, or help with Polish(my native lang.) translation, I can contribute.

Cheers.

Gzehoo

Quote from: maciej1230Hi,

If You need update, or help with Polish(my native lang.) translation, I can contribute.

Cheers.

Szczerze mówiąc, nie wiedziałem czy ktoś jeszcze z Polski (oprócz mnie i KG_03) gra w GP Bikes.
Ale każda pomoc przy spolszczeniu mile widziana ;)

KG_03

Dzięki Grzechu, sam myślałem żeby się za to zabrać, ale nigdy nie mam na tyle czasu :-) Ostatnio nawet niewiele gram w GP Bikes bo pogoda poywala na jazdę w rzeczywistości :-)